Kes on angel investor?

Angel investor ehk ingelinvestor on üks tüüp erainvestoritest, kes pakub rahalist tuge ettevõtetele, eriti alustavatele ettevõtetele. Ingelinvestorid investeerivad tavaliselt oma isiklikku kapitali ning võivad lisaks sellele pakkuda ka strateegilist nõustamist, ärinõuandeid ja kontaktide võrgustikku.

Ingelinvestorid otsivad tavaliselt kasvupotentsiaaliga ettevõtteid, millel on uuenduslikud ideed ja suur kasvupotentsiaal. Nad investeerivad sageli riskantsesse faasi, kus ettevõte vajab algkapitali arendustegevuseks, turule sisenemiseks või laienemiseks. Ingelinvestorid võivad olla üksikisikud või rühmitused, näiteks ingelinvestorite võrgustikud või riskikapitalifondid.

Ingelinvestorid otsivad tihti investeeringutest kõrgemat tootlust ja võtavad vastu kõrgemaid riske võrreldes traditsiooniliste pankade või muude rahastamisallikatega. Nende ootused on seotud ettevõtte eduka kasvuga ja võimalusega hiljem oma investeeringutest kasumit teenida, näiteks ettevõtte müügi või börsile viimisega.

Ingelinvestorite roll on sageli rohkem kui ainult rahaline toetus. Nad võivad pakkuda ettevõttele strateegilist juhendamist, jagada oma ärinõuandeid ja aidata luua kasulikke sidemeid teiste professionaalide ja potentsiaalsete partneritega. Lisaks võib nende maine ja kogemus aidata ettevõttel atraktiivsem olla teiste investorite jaoks.

Kokkuvõtvalt on angel investorid eraisikud või rühmitused, kes investeerivad riskikapitali alustavatesse või kasvavatesse ettevõtetesse ning pakuvad sageli ka nõuandeid ja kontakte, et aidata ettevõttel edu saavutada.

Jaga seda!