Dividendi investor on investor, kes investeerib peamiselt nendesse ettevõtetesse, mis maksavad välja dividende. Dividendid on ettevõtte kasumi osa, mis jagatakse aktsionäride vahel. Dividendid võivad olla väljamakstud rahas või uute aktsiate kujul.

Dividend investorid otsivad tavaliselt ettevõtteid, mis makstavad regulaarselt dividende ja kasvatavad neid aja jooksul. Need investorid otsivad tavaliselt pikaajalist kasvu, mis saadakse nii kapitali kasvust kui ka dividendi väljamaksetest.

Dividend investoritel on oma investeerimisstrateegias mitmeid eeliseid. Esiteks, kui ettevõte maksab välja dividende, tähendab see, et ettevõttel läheb hästi ning ta teenib kasumit. Teiseks, dividendid annavad investoritele passiivset sissetulekut, ilma et peaksid müüma oma investeeringuid. Kolmandaks, dividend investorid võivad kasu saada aktsia hinna tõusust, kui ettevõtte kasvab ja suurendab oma dividende.

Dividend investorite jaoks on oluline valida õige ettevõte, kuna mitte kõik ettevõtted ei maksa välja dividende või ei tee seda regulaarselt. Samuti on oluline jälgida ettevõtte kasvu, et kindlustada pikaajaline kasum ja dividendide kasv. Dividend investorid peaksid samuti mõistma, et dividendi väljamaksete suurus ja sagedus võivad olla seotud ettevõtte kasumi ja rahavoo olukorraga, seega võib nende suurus ja sagedus varieeruda aja jooksul.

Kokkuvõttes võib öelda, et dividend investor on investor, kes keskendub peamiselt ettevõtetele, mis maksavad regulaarselt dividende ja kasvatavad neid aja jooksul. Dividendide väljamaksed annavad investoritele passiivset sissetulekut ja võivad pakkuda ka kasvu ja kapitali kasvu.

Jaga seda!